Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası isteğe bağlı bir poliçe olduğu için dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasını ne zaman iptal edebilirim?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortasında eğer yurt dışı teminatı almış iseniz belirlediğiniz şartlarda yurt dışında da kullanabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yurt dışında geçerli midir?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortası kapsamı sizin belirleyeceğiniz teminatlara göre değişecektir. Gideceğiniz hastaneler, tedavi limitleriniz, doğum teminatı gibi birçok seçenek size bağlıdır. Danışmanlarımızdan en doğru poliçeyi almak için lütfen teklif alın.

Özel sağlık sigortası teminatlarını nasıl belirlemeliyim?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortası 12 ay bekleme süresinden sonra karşınıza çıkabilecek doğum masraflarınızı poliçeniz üzerinde yazan teminatlar doğrultusunda karşılayacaktır.

Özel sağlık sigortası doğum masraflarını karşılar mı?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortasında bazı kritik hastalıklar ilk 12 ay kapsam dışındadır. Bu rahatsızlıkların başlıcaları kanser, kalp krizi, böbrek yetmezliği, Ms, organ yetmezliği vs. ciddi hastalıklardır.

Özel sağlık sigortası bekleme süresi olan rahatsızlıklar nelerdir?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortası daha önceden koyulmuş teşhisler için herhangi bir ödeme yapmaz. Geçmişten ve doğuştan gelen rahatsızlıklar kapsam dışındadır. Bazı kritik rahatsızlıklarda ilk 12 ay boyunca kapsam dışındadır.

Özel sağlık sigortası kapsamına girmeyen durumlar nelerdir?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortası kapsamına giren her masraf için poliçe de belirlediğiniz şartlar doğrultusunda ödemeler gerçekleşir. Bu masraflarınızın bir kısmıda olabilir veya tamamı da olabilir.

Özel sağlık sigortasını masrafların tamamını karşılar mı?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortası hem hastanede yatmanızı gerektiren durumlar hem de ayakta tedavi görmeniz gereken durumlar için teminat sağlar.

Özel sağlık sigortası teminatları nedir?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortasını 3 yıl ara vermeden yaptıran sigortalılar için kazanılan bir haktır. Ömür boyu yenileme garantisi olan sigortalılar ne kadar kullanım yaparsa yapsın veya herhangi bir hastalığa yakalanmış olsun sağlık sigortasını her sene yaptırmaya devam edebilirler.

Özel sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisi nedir?
Sıkça Sorulan Soru

55 yaşından önce sisteme girmiş ve ömür boyu yenileme garantisi almış kişiler için özel sağlık sigortası devam eder. 55 yaş sonrası için ilk defa sisteme girişler kapalıdır.

Özel sağlık sigortası 55 yaş üzerine yapılabilir mi?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortası 0-55 yaş aralığında herkese yapılabilir. 18 yaş altındaki bireylerde anne ve babanın da sigortalı olma şartı aranabilir.

Özel sağlık sigortasını kimler alabilir?
Sıkça Sorulan Soru

Özel sağlık sigortası adındanda anlaşılacağı gibi devletin sağlamış olduğu gene sağlık sigortası dışında belirli bir ücret karşılığında satın alabildiğiniz ve Özel hastanelerde belirlediğiniz teminatlar karşılığında hizmet aldığınız bir sigorta ürünüdür.

Özel sağlık sigortası nedir?
Sıkça Sorulan Soru

Sağlık Sigortasına mı ihtiyacınız var?