Seyahat Sigortası

Öğrenci olarak yurt dışına eğitim için gidiyorsanız yine gitmiş olduğunuz ülkenin konsolosluğu seyahat poliçenizi sizden isteyecektir. Fakat öğrenciler için öğrenci seyahat sağlık sigortası yapılmalıdır. Normal seyahat sağlık sigortası konsolosluklar tarafından kabul edilmemektedir.

Erasmus için bu sigorta geçerli midir?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat sağlık sigortası 18 yaş altındaki bireyler içinde aynı şartlar ile geçerlidir.

18 yaşın altındaki kişilere sigorta yapılabilir mi?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat sağlık sigortası şartları gereği 1 yıllık bir poliçe yaptırsanız da 92 gün süre ile geçerlidir. 92 günden fazla kalınacak seyahatlerinizde ülkeye giriş çıkış yapmanız gerekmektedir.

Yurt dışında 1 yıl kalacağım, nasıl bir sigorta yaptırmalıyım?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat sağlık sigortası ancak konsolosluk işlemlerinizin olumsuz sonuçlanması durumunda veya farklı tarihlerde yeni bir poliçe yapılması koşulu ile iptal edilebilir.

Seyahat sağlık sigortası iptal edilebilir mi?
Sıkça Sorulan Soru

Yurt dışı seyahatleriniz için istenilen poliçe teminatı en az 30 euro teminatlı olmalıdır. Ayrıca sigortanız seyahat tarihlerinize göre bir gün önce, bir gün sonra yapılmalıdır.

Vize işlemleri için geçerli police nasıl olmalıdır?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat sağlık sigortası yurt dışı seyahatlerinizde, vize işlemlerinde zorunlu olarak istenen bir poliçedir. Yurt içi seyahatlerinizde ise isteğe bağlı bu sigortayı yaptırabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat sağlık sigortası poliçe üzerinde yazan tarihler aralığında pasaportunuz ile yurt dışına çıktığınız zaman başlar ve pasaportunuz ile yurt içine giriş yaptığınız anda biter. Yurt içi seyahatlerinizde ise poliçeniz üzerinde yazan poliçe süresi dahilinde geçerlidir.

Seyahat sağlık sigortası ne zaman başlar?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat sağlık sigortası yurt dışında herhangi bir hastaneye ya da kuruma ödeme yapmaz. Siz masraflarınızı kendiniz karşılar ve tüm tedavi evraklarınızı sigorta şirketine yollarsanız ödemeniz hesabınıza yapılır.

Sigortam yurt dışında hastaneye ödeme yapar mı?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat sağlık sigortası seyahatiniz sırasında aniden beklenmedik bir durumda rahatsızlanmanız, kazaen yaralanmanız gibi tedavi masraflarını kapsar. Asistanlık hizmetleri olarak kaybolan valizlerinizin tazminatı, acil hasta nakli, ilaç tedariği gibi hizmetleri de sunar.

Seyahat sağlık sigortası teminatları nelerdir?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat sağlık sigortası hem yurt dışı hem yurtiçi seyahatlerinizde karşınıza çıkabilecek riskleri karşılayan bir sigorta ürünüdür.

Seyahat sağlık sigortası nedir?
Sıkça Sorulan Soru

Seyahat Sigortasına mı ihtiyacınız var?